Tworzenie stron www nie jest moim podstawowym źródłem dochodu. To jedno z moich poboczych obszarów zainteresowań. Poprzednia strona domowa stworzona została za pomocą systemu CMS o nazwie Joomla. W międzyczasie opanowałem Wordpress’a i postawiłem kilka stron za pomocą tego rozwiązania. Ciągłe aktualizacje i pilnowanie systemu przed kolejnymi próbami włamań, instalowanie systemów zabezpieczeń oraz konsekwencje odpowiedzialności prawnej z powodu włamania osoby trzeciej skłoniły mnie do podjęcia kroków związanych z minimalizacją ryzyka - usunąłem stronę.

Istnieje jednak pewien obszar wiedzy, który wydaje mi się że należy oficjalnie opublikować lub rozpropagować. Dlatego zasadnym jest stworzenie tej strony domowej. Postaram się więc tutaj w zwięzły i poprawny sposób przedstawić to co mam do przekazania. To jest odpowiedź na pytanie: “PoCoTo?”.

Obecna strona została stworzona za pomocą systemu Jekyll. Tworzenie takiej strony przypomina bardziej programowanie. Podstawową zaletą tego rozwiązania jest bezpieczeństwo. Strona jest kompilowana przez GitHub i nie zawiera skompilowanego systemu CMS napisanego w języku PHP. Nie ma więc się na co włamać. Polecam - święty spokój jest wartością bezcenną.