PoCoTo

Tworzenie stron www nie jest moim podstawowym źródłem dochodu. To jedno z moich poboczych obszarów zainteresowań. Poprzednia strona domowa stworzona została za pomocą systemu CMS o nazwie Joomla. W międzyczasie opanowałem Wordpress’a i postawiłem kilka stron za pomocą tego rozwiązania. Ciągłe aktualizacje i pilnowanie kolejnych prób włamań, instalowanie systemów zabezpieczeń oraz konsekwencje odpowiedzialności prawnej z powodu włamania osoby trzeciej skłoniły mnie do podjęcia kroków związanych z minimalizacją ryzyka - usunąłem stronę.

Istnieje pewien obszar wiedzy, który wydaje mi się że należy oficjalnie opublikować lub rozpropagować. Dlatego zasadnym jest stworzenie tej strony domowej. Postaram się w zwięzły i poprawny sposób przedstawić to co mam do przekazania. Jest to odpowiedź na pytanie “PoCoTo?”.

Obecna strona została stworzona za pomocą systemu Jekyll. Tworzenie tej strony przypomina bardziej programowanie. Podstawową zaletą tego rozwiązania jest bezpieczeństwo. Strona jest kompilowana lokalnie, nie zawiera skompilowanego systemu CMS napisanego w języku PHP. Nie ma więc się na co włamać. Polecam - święty spokój jest wartością bezcenną.